Ürünle ilgili yaşanan sorunlar için bizimle [email protected] 'dan iletişime geçebilirsiniz.

TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ürünün kapağı veya ambalajı açılmış ise hiçbir şekilde iade kabul edilmemektedir.

 

Ancak, müşteri memnuniyeti ve hizmet politikamız sebebiyle aşağıdaki koşullarda iade talepleri gerçekleşir.

 

1- Müşteri, herhangi bir sebep göstermeksizin ürünü teslim almadan iade edebilir. Bu durumda, kargo ücretleri (teslimat ve iade ücretleri) kesilmek üzere iade tutarı müşterinin göndereceği bir banka hesabına aktarılır.

Müşterinin kredi kartı ile ödeme yapmış olması durumunda iade tutarı kredi kartına aktarılmaz, kredi kartı  komisyonu ve diğer masraflar kesilerek iade tutarı müşterinin göndereceği bir banka hesabına aktarılır. İade işleminin gerçekleştirilebilmesi için ürünün faturası ile beraber satıcıya ulaşması şarttır.

 

2- Ürünün hasarlı teslim alınmış olması durumunda, kargo makbuzuna açıklama yazılarak hasarlı ürünün fotoğrafı [email protected] adresine gönderilmelidir. Bu durumda, karşılıklı mutabakat sağlanarak değişim veya iade işlemleri gerçekleştirilir. İade işleminde, müşteriye sunulacak anlaşmalı kargo firması kullanıldığı takdirde kargo ücreti ödenmez. Fatura ve hasarlı ürünün satıcıya ulaşmasının ardından iade tutarı müşterinin vermiş olduğu banka hesabına aktarılır. Yukarıda belirtildiği gibi, kredi kartı ile ödeme yapılmışsa kredi kartına iade yapılmaz, iade tutarı müşterinin banka hesabına herhangi bir komisyon kesilmeden aktarılır. 

 

3- Müşteri, ürünün hasarlı teslim alınmış olması durumunda Kaptanın Bahçesi ile iletişime geçmeden ürünü iade etmek isterse, kargo ücreti satıcı tarafından karşılanmaz. Hasarlı ürün ve faturanın satıcıya ulaşmasının ardından iade tutarı (kargo ücreti hariç) müşterinin gönderdiği bir banka hesabına aktarılır. Yukarıda belirtildiği gibi, kredi kartı ile ödeme yapılmışsa kredi kartına iade yapılmaz ve kredi kartı komisyonu kesilir.

Satıcıya ulaşan ürünün hasarlı olmadığı veya müşteri tarafından keyfi olarak iadesinin yapıldığı anlaşılmış ise 1 numaralı maddedeki adımlar takip edilir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR