MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : {KAPTANIN BAHÇESİ_MURAT GÜLÜMCAN}

Adresi : {AĞACIK MAH.AĞACIK SOK. NO:29 BURHANİYE / BALIKESİR}
Telefon :{05327861650}
E-mail:{info@kaptanınbahcesi.com}


1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI}
Adresi:{TESLIMATADRES}

Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait {FIRMAUNVAN} internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : {TARIH}


{URUNKALEMLERI}

 

Ürün Adı 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı 


Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.


 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR}MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER


 
4.1- ALICI,...............................  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 5 İŞGÜNÜ süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından ALICININ bildireceği banka hesabına direkt yapılır..Ödeme kredi kartı yoluyla yapılmış ise kredi kartına ödeme kuruluşu tarafından iade yapılmaz..Bu durumda alıcının banka hesabına kredi kartı komisyon bedeli kadar kesinti yapılarak alıcının ödemiş olduğu bedel banka hesabına yatırılır..

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri

-gıda ürünleri

 

Madde -7-İade Şartları

 

TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.

Ancak müşteri memnuniyeti ve verdiğimiz hizmetin kalitesi sebebiyle aşağıdaki koşullarda iade talepleri gerçekleşir.

 

1-Müşteri herhangi bir sebep göstermeksizin malı teslim almadan iade edebilir.Bu durumda malın müşteriye gidiş ve iade kargo ücretleri kesilmek üzere müşterinin göstereceği banka hesabına iade yapılır.Müşteri kredi kartı ile ödeme yapmışsa miktar kredi kartına iade edilmez bu durumda kredi kartına ödenen komisyon ve diğer masraflar kesilerek gene müşterinin göstereceği banka hesabına iade yapılır.İade yapılması için müşteri tarafından iade edilen malın faturası ile beraber satıcıya ulaşması şarttır.

 

2-Müşteri ürünü hasarlı teslim aldığını iddia ediyorsa kargo makbuzuna not düşmeli, hasarlı ürünün resmini [email protected] adresine göndermeli, 0 850 255 0185 numaralı telefonla satıcıyla irtibata geçmelidir.Bu durumda karşılıklı mutabık kalınarak alıcının zararı karşılanır/ürün değiştirilir veya ücretsiz iade edilir.Ürün iadesinde alıcı herhangi bir kargo ücreti ödemeyecek ancak satıcının gösterdiği kargo firması ile ürünü iade edecektir.İade tutarı kesilen fatura ve hasarlı ürün satıcıya ulaştıktan sonra , alıcının gösterdiği banka hesabına iade edilir.Kredi kartı ile ödeme yapılmışsa kredi kartına iade yapılmaz..Tutar alıcının gönderdiği banka hesabına herhangi bir komisyon kesilmeden iade olunur.

 

3-Müşteri ürünü hasarlı olması sebebiyle ve satıcı ile irtibat kurmadan kapıdan iade edebilir..Bu durumda kargo ücreti kendisine ait olmak üzere göstereceği banka hesabına iade yapılır.Hasarlı ürün ve faturası satıcıya ulaşmadan iade yapılmaz..Kredi kartı ile ödeme yapılmışsa kredi kartına iade yapılmaz ve kredi kartına ödenen komisyon tutardan düşülür.Satıcıya ulaşan ürün hasarlı değil ve alıcı tarafından keyfi olarak iade yapılmışsa 1 numaralı madde uygulanır..

 

4-Gıda ürünü kapağı veya ambalajı açılmış ise hiçbir şekilde iade kabul edilmez.MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

KAPTANIN BAHÇESİ

MURAT GÜLÜMCAN

AĞACIK MAH.N0 29 BURHANİYE-BALIKESİR

ALICI

{TESLIMATALICI}

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR